Воскресенье, 17.11.2019, 20:11
Seamstress 

Меню сайта
Категории раздела
Статьи [10]
Планы уроков,тренингов [4]
Внеклассная работа [3]
Наш опрос
Оцените мой сайт
Всего ответов: 338
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Погода

Ссылка на мой сайт
<A HREF="//trudobuch.ucoz.ua/" TARGET="_blank">Для учителя-
технологии</A>
Главная » Обмен опытом » Статьи

Реферат

Реферат-це не твір, а огляд публікацій, доступних із заданої теми. Головна цінність реферату- це власне та інформація, яку зібрав і впорядкував автор, її актуальність і відповідність теми дослідження, висновки, яких доходить автор.

Існують різні типи рефератів. Якщо говорити узагальнено, то можна виділити чотири основні типи: навчальні, контрольні, службові і творчі реферати.

Навчальні реферати — у школі це, зазвичай, додаткова самостійна робота з поглибленого вивчення певної теми. Слід звернути увагу на особливість навчальних рефератів. Від них не вимагається практичного результату, а якщо бути більш точним, то такі реферати не є підґрунтям майбутнього практичного результату. їх мож­на розглядати лише як додаткову інформацію на задану вчителем тему.

Контрольні реферати використовують для перевірки готовності людини до виконання тієї чи іншої роботи. Якщо в навчальному рефераті автор представляє тему, то в контрольному рефераті він розкриває себе (через своє розкриття теми). Важливо відрізняти контрольний реферат від навчального, оскільки на перший погляд різниця не завжди помітна. Сьогодні при влаштуванні на престижну роботу у претендентів також можуть вимагати подати ре­ферат з теми, якою займається фірма. Це особливо важливо, коли на ро­боту влаштовується молода людина. У фахівців зі стажем можна запита­ти звіт про результати їхніх минулих проектів, резюме або рекомендацію, а в молодої людини, яка щойно завершила навчання, нічого цього немає. За допомогою реферату можна перевірити мотивацію працівника, з'я­сувати, наскільки він знайомий з цим видом діяльності, чи становить вона для нього особистий інтерес і чи не залишить він роботу одразу піс­ля того, як набуде перших професійних навичок. Сучасні роботодавці не мають наміру за свій рахунок навчати молодих людей, які можуть зали­шити їх у будь-який момент. Наведемо приклад.

Для того щоб готувати контрольні реферати швидко і чітко, потрібно мати досвід.

Службові реферати готують як службові завдання. Зазвичай вони пов'язані з тим, що керівництву потрібно терміново вивчити якесь пи­тання, а часу на це немає. Тоді завдання доручається помічнику (ре­ференту, секретарю або фахівцеві). Глибину опрацьовування і час розроблення задає керівник, причому часу ніколи не буває достатньо, тож розмірковувати і вчитися ніколи. Якщо час не обмежили, це не радість, а горе. Це сигнал тривоги: вас перевіряють! У цьому разі слід са­мому собі поставити такий жорсткий бар'єр за часом, який тільки мож­на, виходячи з того, що в даній організації вважається пристойним. Якщо це навчальний заклад, то пристойним можна вважати тижневий термін. Якщо це комерційна організація, потрібно укладатися в добу Якщо при цьому доведеться попрацювати вночі удома — це звичайна річ Інтернет тим і зручний, що ним можна користуватися цілодобово.

Творчий реферат — це найцікавіший вид рефератів. Творчі реферати  готуються для себе

Перш ніж почати розробляти творчий проект, бажано спочатку розробити серію рефератів на близькі теми. Теми цих рефератів ніхто ніколи вам давати не буде, і контролювати роботу теж — це справа особиста.

Для остаточного завершення роботи над рефератом складають три розділи — вступ, основна частина і висновки, які пишуть лише тоді, коли роботу над зміс­товим наповненням завершено.

У вступі може бути самостійна тема — актуальність проблеми чи про­екту. Під актуальністю розуміється значення того, про що написано в ре­фераті, для науки, техніки, культури, освіти тощо. Якщо діяти нестан­дартно, тему вступу можна зробити різноманітною до змісту реферату.

Основна частина присвячена заданій темі і може бути поділена на питання для більш розверненого вивчення теми.

Заключну частину рефератів оформляють у вигляді висновків. У вис­новках не варто розглядати ті питання чи положення, яких немає у текс­ті реферату. Отже, висновки можна швидко підготувати на основі готового матеріалу, особливо варто звертати увагу на висловлені думки чи короткі узагальнення, які є у змісті реферату, і з них, власне, може складатися суть висновків. Ще важливо — висновки не повинні бути об'ємними, але обов'язково чіткими та лаконічними, без зайвих від­ступів щодо актуальності теми дослідження.

Обов'язковою структурною частиною реферату є списки використа­них літературних джерел. Бажано, щоб було два списки літератури — один відповідав знайденим у бібліотеці книжкам та журналам, інший — додатковий, для джерел, знайдених у мережі Інтернет.

Треба відзначити, що під час оформлення проектної роботи потрібно також правильно складати бібліографічний список. Джерелами для фор­мування бібліографічного списку можуть бути:

Складаючи бібліографію та списки літератури до реферату чи до про­ектної роботи, необхідно:

 

 

Отже   розробити реферат можна за наступним планом:

1. Використовуючи мережу Інтернет або систематичні каталоги біб-­
ліотеки, знайдіть початкові джерела, на основі яких можна компонувати
реферат: Інтернет-ресурси, довідники, книги та інші публікації з теми

дослідження.

2. Підготуйте комп'ютер до збирання та обробки даних (створіть і підпишіть на

Робочому столі відповідні документи).

3. Здійсніть збір необхідної інформації в Інтернеті, використовуючи ключові слова реферату.

Оформлення титульного листа .

В верхній частині аркушу посередині вкажіть організацію, для якої виконано реферат. В середній частині сторінки -  тему реферату. Нижче, праворуч – відомості про виконавця та куратора . В нижній частині сторінки – місто та рік виконання.

Наприклад.

Костянтинівське Міське управління освіти

Міжшкільний навчально-виробничий комбінат

 

 

 

 

 

 

Моя професія - швачка.

 

 

Виконала : Петренко Марія

учениця 10 класу

ЗОШ № 237

Вчитель: Сидоренко О.М.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Костянтинівка

2012

 

 

 

 

 


 

                                 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Категория: Статьи | Добавил: Виктория (11.01.2012)
Просмотров: 1837 | Рейтинг: 0.0/0
Форма входа
Поиск
Друзья сайта
 • Официальный блог
 • Сообщество uCoz
 • FAQ по системе
 • Инструкции для uCoz
 • Торезская школа-интернат
 • Зугресская школа-интернат
 • Чутівська ЗОШ І-ІІІ ступенів
 • Константиновская школа-интернат №1
 • Основы здоровья.Сайт Маргариты Кукобы
 • Методическая и учебная литература
 • Новости ведущих издательств Украины
 • Константиновская вспомогательная школа-интернат
 • Дефектолог-практик. Сайт Кирии Анжелы Витальевны
 • Полезные ссылки
 • Министерство образования и науки Украины
 • Управление образования и науки Донецкой областной государственной администрации
 • Донецкий областной институт последипломного педагогического обраазования
 • Каталог сайтов школ Украины
 • ВСЁ ДЛЯ ПЕДАГОГА-ОРГАНИЗАТОРА
 • Методическая копилка учителя информатики
 • Дайджест «Усе для школи» — це електронне видання про послуги та товари для тих, хто працює в освітній галузі України
 • Видавництво «Шкільний світ»


  Copyright MyCorp © 2019
  Бесплатный хостинг uCoz