Суббота, 20.04.2024, 13:50
Seamstress 

Меню сайта
Категории раздела
9 класс [2]
10 класс [21]
11 класс [21]
Державна підсумкова атестація 2012, 11 клас [30]
группа"кулинары" [20]
Наш опрос
Оцените мой сайт
Всего ответов: 355
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Погода

Ссылка на мой сайт
<A HREF="//trudobuch.ucoz.ua/" TARGET="_blank">Для учителя-
технологии</A>
Главная » 2012 » Апрель » 8 » Поняття, види, призначення волого-теплових робіт (ВТО) при виготовленні швейних виробів
17:51
Поняття, види, призначення волого-теплових робіт (ВТО) при виготовленні швейних виробів

Поняття, види, призначення волого-теплових робіт (ВТО) при виготовленні швейних виробів

Волого-теплова обробка (ВТО) потрібна для надання деталям одягу й готовим виробам певної форми й товарного вигляду. Операції ВТО дуже різноманітні. До них належать розпрасовування й запрасовування різних швів, загинання країв напівфабрикатів (країв кишень, хлястиків тощо), видалення загинів деталей одягу, різні види спрасування (виточок, пілочок і бортових прокладок жакетів) і т. д. Вибір значень і визначення режимів ВТО є різними для тканин з різних волокон.

У швейному виробництві застосовують три види ВТО: прасування, пресування й відпарювання. Прасуванням називається ВТО, при якій робоча частина праски послідовно переміщується по зволоженому напівфабрикату з певним тиском. Для прасування застосовують ручні й механізовані праски, прасувальні столи.

Під час пресування проводиться пропарювання напівфабрикату, створюється певний тиск подушок преса, відсмоктується вологість. Пресування виконується на пресах різних конструкцій.

При відпарюванні з волокон матеріалу знімають зминання, а також блиск. Відпарювання проводиться за допомогою потоку пари, яка підводиться до обробленої ділянки виробу. Для відпарювання застосовують відпарювачі, пароповітряні манекени, спеціальні парові пристрої.

Операції ВТО напівфабрикатів і виробів розділяються на внутрішньопроцесорну, заключну або оздоблювальну. ВТО виконуються в готовому виробі. В швейній промисловості застосовують праски, які нагріваються паром, електрикою і з електропаровим нагрівом. Застосування пари в прасках дає можливість з'єднувати три операції: зволоження, прасування і відпарювання. Праски класифікують в залежності від їх маси: випускають масою від 2,0 до 6,0 кг, потужність електронагрівача 1 кВт, температура нагрівання регулюється від 100 до 200 °С, час нагрівання праски не більше 10 хв.

Праска УТП-2ЕП. Праски масою 2 і 1,5 кг, потужність електронагрівача - 1 кВт, температура нагрівання від 100 до 200 °С, час нагрівання праски не більше 10 хв. Праска використовується для внутрішньопроцесної й кінцевої ВТО жіночих і дитячих суконь тощо.

Праска використовується в комплекті з промисловими столами, що забезпечені технологічною парою. Вона складається з підошви, в якій металом залитий тен, корпусу і рукоятки. До рукоятки підводяться паропровідний рукав та електрошнур. На боковій частині рукоятки є клавіша, при натисканні на яку через отвори в підошві на виріб подається пара. На внутрішній поверхні рукоятки є диск з поділками, які визначають температуру нагрівання підошви праски.

Прасувальний стіл з паровим обігріванням робочої поверхні С-394 найбільш: поширений і простий за конструкцією. Такі столи використовують для найрізноманітніших операцій: для розпрасовування швів, кінцевої ВТО виробів, припрасовування тощо. Прасувальний стіл складається зі станини, прасувальної робочої поверхні, тримача, паропроводу, конденсатопроводу, педалі вмикання відсмоктування, вакуумного клапана, конденсатовідвідника, вакуум проводу, плити-підставки для праски.

Для виконання операцій ВТО застосовують велику кількість різних прасувальних пресів як для внутрішньопроцесної, так і для заключної обробки напівфабрикатів і виробів. На швейних підприємствах для ефективного використання пресів, покращення якості обробки і зовнішнього вигляду виробів, а також для створення нормальних умов роботи, ділянки ВТО і оброблення виробів винесені в самостійний цех. Це дозволило створити постійну лінію пресів для обробки виробів певних видів: чоловічих і жіночих пальто, чоловічих шерстяних костюмів, чоловічих сорочок і т.д.

Всі прасувальні преси залежно від зусиль пресування можна умовно розділити на легкі (до 10 кН), середні (від 15 до 20 кН) і важкі (більше ЗО кН).

В залежності від застосованого приводу прасувальні преси поділяються на пневматичні, гідравлічні і електромеханічні.

В технологічних процесах використовують нові вітчизняні і зарубіжні преси, в яких технологічна пара використовується для зволоження і нагріву напівфабрикатів, а вакуум-відсмоктувач - для його


просушування і охолодження. Такі преси набагато продуктивніші, ніж преси старої конструкції, і забезпечують високу якість виконаних операцій.

Прес ПГУ-2 - гідравлічний універсальний, прес ППУ-2 - пневматичний універсальний. Максимальне зусилля пресування 20 кН. Температура нагрівання верхньої подушки від 100° до 200 °С, нижньої (парової) - від 100° до 110 °С. Тривалість автоматичного циклу (пропарювання, пресування й відсмоктування) від 0 до 90 с.

Обидва преси підключені до централізованих паро-і вакуум-мереж; крім того, прес ППУ-2 підключається до централізованої пневмомережі. Преси можуть працювати в автоматичному режимі, а також при ручному й ніжному керуванні. При цьому можна отримати додаткове пропарювання, додаткове підключення вакуум-систем, збільшення продовження пресування, відключення вакуум-системи, додаткове пропарювання через верхню подушку.

Пароповітряний універсальний манекен МПВУ призначений для оброблених операцій при ВТО плечових білизняних, трикотажних виробів, жіночого демісезонного пальто, брюк. Манекен підключається до нейтральної паромережі і має дві гардеробні насадки - для брюк і плечових виробів. Продуктивність манекена при обробці пальто - 45 виробів в годину, при обробці брюк - 50 виробів в годину. Тривалість пропарювання і просушування регулюється окремо і може максимально дорівнювати 90 с. Витрата пари -21 кг/год. Всі операції ВТО (пропарювання, розправлення загинів і висушування виробів) повністю автоматизовані й виконуються відповідно до заданої програми.

Манекен складається з корпусу (в якому вмонтовані вентилятор і калорифер), чохла, пульта керування, затискача і рукояток - для пропарювання та для подавачі гарячого повітря. Спочатку відбувається пропарювання, потім просушування виробів гарячим повітрям. Плями знімають ручною щіткою, через отвори якої пропускається пара.

 

Категория: Державна підсумкова атестація 2012, 11 клас | Просмотров: 5988 | Добавил: Виктория | Рейтинг: 0.0/0
Форма входа
Поиск
Календарь
«  Апрель 2012  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30
Архив записей
Друзья сайта
  • Официальный блог
  • Сообщество uCoz
  • FAQ по системе
  • Инструкции для uCoz
  • Торезская школа-интернат
  • Зугресская школа-интернат
  • Чутівська ЗОШ І-ІІІ ступенів
  • Константиновская школа-интернат №1
  • Основы здоровья.Сайт Маргариты Кукобы
  • Методическая и учебная литература
  • Новости ведущих издательств Украины
  • Константиновская вспомогательная школа-интернат
  • Дефектолог-практик. Сайт Кирии Анжелы Витальевны
  • Полезные ссылки
  • Министерство образования и науки Украины
  • Управление образования и науки Донецкой областной государственной администрации
  • Донецкий областной институт последипломного педагогического обраазования
  • Каталог сайтов школ Украины
  • ВСЁ ДЛЯ ПЕДАГОГА-ОРГАНИЗАТОРА
  • Методическая копилка учителя информатики
  • Дайджест «Усе для школи» — це електронне видання про послуги та товари для тих, хто працює в освітній галузі України
  • Видавництво «Шкільний світ»


    Copyright MyCorp © 2024
    Бесплатный хостинг uCoz